Бесіда "Загрози поширення чутливої інформації в соціальних мережах"
В умовах воєнного стану ворог активно використовує соціальні мережі як для отримання додаткової розвідувальної інформації, так і верифікації добутих іншими шляхами даних.
В Україні розвинуте спотерство, це люди які спостерігають, документують та фотографують різні об'єкти, літаки, поїзди або автомобілі, які розташовані на транспортній інфраструктурі.
Ворог постійно впроваджує нові форми та методи втягнення українців у протиправну діяльність, тому спотерство він може використовувати як прикриття для збору розвідувальної інформації. Особливий ризик становить поширення спотерства серед молоді, яка є найбільш активним користувачем соціальних мереж і месенджерів.
Публікуючи свої матеріали, неповнолітні спотери часто навіть не усвідомлюють того, що їх контент може поширювати інформацію про час і маршрути військових колон, локацій стратегічних об'єктів чи місця розташування сиі і засобів Сил оборони України.
В умовах воєнного стану спотерство може використовуватися спецслужбами рф для посилення розвідувальних спроможностей, а оприлюднення цією категорією осіб відзнятих матеріалів стосовно об'єктів критичної інфраструктури може спростити для ЗС рф визначення цілей та планування атак, зокрема на відчизняну транспортну інфраструктуру.
З метою запобігання спотерства та ознайомлення з чинним законодавством відповідальністі за такі дії класним керівником 10 класу Пітенко Людмилою Володимирівною проведено бесіду "Загрози поширення чутливої інформації в соціальних мережах".