Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 116 common:people_all_forms

Що потрібно знати про нове антитютюнове законодавство?

Date: 22 березня о 09:17
50 views

Майже рік тому набули чинності норми закону, які забороняють будь-яке куріння в громадських приміщеннях, а також рекламу тютюнових виробів - особливо таку, що може стимулювати до куріння. Заборона стосується як звичайних, електронних цигарок, так і кальянів, трав’яних виробів для куріння тощо. З 11 липня 2023 року набули чинності й додаткові антитютюнові обмеження та впроваджуються нові жорсткі штрафні санкції.
Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» передбачає наступне:
Розмір комбінованого медичного попередження про шкоду куріння (текст та графічне зображення) на пачках тютюнових виробів збільшується з 50% до 65% їхньої площі. Графіка має містити реалістичні зображення хвороб, спричинених курінням та щорічно оновлюватися.
Заборону продажу електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особам до 18 років.
Впровадження вимог до маркування упаковок електронних сигарет, рідин, заправних контейнерів та бездимних тютюнових виробів.
Заборону використання смако-ароматичних добавок (фруктових, ягідних тощо) у будь-яких компонентах тютюнових виробів та електронних сигарет, оскільки такі вироби найчастіше приваблюють дітей та молодь, створюючи хибне враження про менш шкідливі наслідки вживання тютюнових виробів.
Заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу таких виробів, в т.ч. у мережі інтернет.
Розширення переліку місць, де забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів. Пропонується залишити можливість відведення місць для куріння всередині приміщення аеропортів. Міські, сільські, селищні ради зможуть додатково визначати вільні від куріння місця в межах своїх громад.
Графічні знаки в місцях, у яких заборонено куріння
У всіх місцях, у яких заборонено куріння (та тих, які визначені рішенням органу місцевого самоврядування), розміщується наочна інформація про таку заборону відповідно до частини четвертої статті 13 Закону України (у редакції Закону №1978-IX), а саме: графічний знак про заборону куріння та текст «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено».
Наочність інформації слід тлумачити як розміщення, яке є видимим для споживача, надруковане чітким шрифтом і кольорами, які забезпечують читабельність інформації. Текст не може бути ні змінений, ні доповнений будь-якими іншими словами.
У разі не розміщення такої інформації відповідно до статті 20 Закону України №2899-IV (у редакції Закону №1978-IX) накладаються санкції в розмірі 1000 гривень.
Передбачені санкції за порушення заборони куріння чи розміщення попільничок та кальянів:
Для всіх суб’єктів, окрім закладів ресторанного господарства, у розмірі: перше порушення – 1000 гривень, повторне порушення протягом року – 10 000 гривень;
Для закладів ресторанного господарства: перше порушення – 3000 гривень, повторне порушення протягом року – 15000 гривень.
Пересічні громадяни за куріння у заборонених законом місцях теж можуть отримати штраф - 170-340 гривень.
Вживання тютюнових виробів – один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров’я), що є причиною майже 84% усіх смертей в Україні.
Щоб запобігти поширенню тютюнокуріння у 2006 році Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну. Це перший міжнародний договір, який покладає на сторони юридичні зобов’язання щодо виконання. Конвенція створена під егідою ВООЗ у відповідь на глобальну епідемію вживання тютюну, її ратифікувала 181 країна й вона охоплює майже 90% населення світу.

Comments:
Only authorized users can leave comments.