Найпрекрасніша половина нашої школи долучилася до фоточеленджу "Зроби фото з хусткою"
День української хустки (ДУХ) — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.7 грудня відзначається Всесвітній День української хустки.
У 2019 р. ініціативна група з громадських діячок, акторок театру і кіно, викладачок та інших жінок вирішили започаткувати Всеукраїнський день української хустки. Тоді ж вперше провели флешмоб.
"На початку XIX століття в деяких місцевостях українські дівчата, як і заміжні жінки, не виходили з хати без хустки. Зазвичай дівчата влітку ходили з непокритою головою, вбираючись в хустку лиш до роботи, захищаючи волосся, або на свята чи в церкву. Хустку на свята пов'язували ошатніше ніж у будні, поєднували її з квітами, або намистом та коралями з дукачем. Є й особливий дівочий спосіб пов'язування - вінкоподібний. Хустку згортали валиком, укладали вінкоподібно навколо голови, зав'язували кінці над чолом і ховали їх калачиком. На Херсонщині у вінкоподібно пов'язаній шовковій хустці кінці над чолом перехрещувались. ", - Мішель Іщенко (facebook.com/ishchenzoart ).
У 2020 році у Вінниці започаткований флешмоб, присвячений Всесвітньому дню української хустки (7 грудня), встановив новий національний рекорд — «Міжнародний флешмоб впродовж доби. Найбільша кількість жінок в українських хустках».
7 грудня святкується також день Катерини, яке є святом на честь Катерини Александрійської — головним із жіночих свят, бо за віруваннями Катерина є захисницею жіночої долі.